Aktuality

Recenzie užívateľov programu SketchUp PRO

17.09.2014

Užívateľské recenzie programu SketchUp PRO

Pridávame recenzie od zákazníkov a užívateľov programu SketchUp PRO.

Chceli by sme tak i začínajúcim priaznivcom SketchUp-u priblížiť názory skúsenejších užívateľov, pretože najcennejšie recenzie sú osobné skúsenosti.

"... program je podľa môjho názoru určený každému kto má aspoň základné vedomosti z kreslenia základných geometrických tvarov – čiara, oblúk, štvorec, obdĺžnik, kružnica... (je to naozaj ako kreslenie s pravítkom a kružidlom, je tam guma aj štetce), samozrejme technická zdatnosť je výhodou. Po mojich skúsenostiach si dovolím tvrdiť, že program sa dá „naučiť“ cca za týždeň, potom je to už viac-menej rutina a objavovanie nových, niekedy jednoduchších, inokedy aj zložitejších postupov riešenia toho istého procesu. ... "

Pavol Karchňák

 

"Ako mnohoroční užívatelia Sketchupu pochvaľujeme jednoduchý, intuitívny a vysoko „user-friendly“ spôsob modelovania v tomto softveri, a to v prípade od najmenšieho interiérového prvku až po väčšie stavebné objekty alebo súbory objektov. Užívateľskú kvalitu Sketchupu zvyšuje možnosť priameho sťahovania nespočetných zariaďovacích predmetov, konštrukčných a stafážnych prvkov z bohatého výberu 3D warehouse, ktorej novú, usporiadanejšiu webovú stránku hodnotíme veľmi pozitívne.

Problémy pri projektovaní však zažívame pri väčších projektoch (spracovávame projekty korporátnych interiérov – súbory veľké aj 100-200 Mb), keď kapacita softveru očividne ťažko zvláda úlohu, a to aj pri uvedomelom vytváraní telies a prvkov v podobe „skupín“ a „komponentov“ a organizovanom použití hľadín, čo je základom pre modelovanie v Sketchupe pri geometricky bohatých a náročných prácach.
Pri všetkých možných nedostatkoch je Sketchup výborným a najrýchlejším možným nástrojom pre vizualizácie, ocenili by sme však budúci vývoj programu v smere k väčšiemu výkonu práve pri geometricky veľmi zložitých projektoch."

Ákos Takács
ARDELINE s.r.o.   

 

V prípade, že by ste nám chceli názor na SketchUp poslať, prosíme vás o zaslanie na e-mail: info@c-engineering.sk

Prijmeme akúkoľvek recenziu, názor, nápad, radu, Vašu skúsenosť, ako ste na SketchUp PRO narazili, a prečo ste s ním začali…